ריטריט מיינדפולנס

תרגול מיינדפולנס הוא דרך אפקטיבית מאוד לשינוי התודעה ובעקבות זאת החשיבה לחיובית יותר. ריטריט מיינדפולנס הוא המקום הנכון לפתח יכולות תרגול גבוהות. ריטריט של Minded שמתמקד במיינדפולנס הוא חוויה מעצימה במיוחד וגם מהנה מאוד – בזכות הניסיון הרב שלנו בתחום, בזכות ההשקעה בכל פרט ופרט וכמובן בזכות המנחים והמנחות.

מה זה מיינדפולנס?

כדי להבין למה ריטריט מיינדפולנס הוא חוויה מעצימה מאוד, כדאי קודם כל לדעת מה זה בעצם מיינדפולנס. התרגום המקובל לעברית של המונח הוא "קשיבות" וגם "מודעות קשובה", אבל כמו מושגים אחרים בעולם הרוח, קשה לתחום את המהות במילה אחת או שתיים. השיטה פותחה בשנות ה-70 של המאה הקודמת על בסיס שורשים בודהיסטיים, במטרה לסייע לנו להפנות את הקשב שלנו לכאן ולעכשיו.

ליתר דיוק, להתמקד ברגע זה, באופן שאינו שיפוטי. דגש נוסף הוא יצירת תשומת לב ל"טייס האוטומטי" שמפעיל את כולנו במגוון רחב של מצבים, לרוב מבלי שנרצה בכך. המודעות לאותה אוטומטיות מאפשרת פיתוח קשב לרצונות האמיתיים שלנו, ועל בסיס זה קבלת החלטות טובה יותר והתנהלות שמובילה למציאות החיים הנכונה ביותר עבורנו. בהתאם, כל ריטריט שמתמקד במיינדפולנס או משלב תרגול כזה, בין אם מדובר על ריטריט יום ובין אם ממושך יותר, הוא צעד משמעותי בדרך לשדרוג החיים.

התועלות של תרגול מיינדפולנס

מחקרים שבחנו את ההשפעות של תרגול מיינדפולנס על התודעה, הנפש והגוף מעלים מספר ממצאים מעניינים:

  • קבלת החלטות משופרת – בזכות חיזוק השליטה העצמית ופיתוח היכולת לחשוב על החשיבה עצמה.
  • חמלה רבה יותר – איכות שאצל מטפלים ומטפלות משפרת את התפקוד המקצועי, ואצל שאר בני האדם מסייעת ליצור אינטראקציות בין-אישיות עמוקות יותר.
  • הפחתת לחץ – כולל ירידה ברמת הקורטיזול בדם (קורטיזול הוא הורמון שהגוף מפריש במצבי סטרס וחרדה, ואשר שוחק מאוד מערכות שונות).
  • שדרוג יכולות קוגניטיביות – ובפרט זיכרון וכמובן קשב וריכוז.
  • הקלה על כאבים – מסוגים שונים, כולל כאבי גב וכאבים כרוניים.
  • תשוקה – נשים שתרגלו את השיטה דיווחו על תשוקה עזה יותר וגם על הנאה רבה יותר בזכות המודעות החושית החזקה.
  • חשיבה חיובית – ואיתה גם שלווה.

ריטריט מיינדפולנס מאפשר לכם להתוודע לשיטה. אם כבר התוודעתם אליה, תוכלו לשכלל את השליטה שלכם בכלי, כך שבכל מקרה מובטחת לכם תועלת רבה.

הריטריטים הקרובים שלנו שמשלבים מיינדפולנס:

השאירו פרטים ונשמח לעזור:

למי מתאים תרגול מיינדפולנס?

את המהות של תרגול מיינדפולנס אפשר להגדיר גם באמצעות 3 הפעולות המרכזיות שהוא כולל: התבוננות (עם תשומת לב לפרטים), התמקדות (בכל רגע נתון מתמקדים בדבר אחד) ותיאור (שנמנע באופן מודע משיפוטיות מכל סוג, כלומר אין "טוב" או "לא טוב", אלא פשוט יש מציאות).

כל אחד וכל אחת יכולים לפתח את היכולת הזו, שכאמור מעניקה לנו תועלות משמעותיות. בהתאם, כל אחד וכל אחת יכולים לשפר את החיים בזכות המיינדפולנס, ואין צורך בידע מוקדם או בניסיון כלשהו. בפרט, מומלץ לתרגל את הקשב המודע והבלתי שיפוטי לכאן ולעכשיו כשמתלבטים בסוגיות שונות, או כשחווים אי רוגע.

ריטריט מיינדפולנס, ולמעשה גם ריטריטים אחרים, כמו למשל ריטריט יוגה שכולל סדנת קשיבות, יקנה לכם יכולות רלוונטיות לתרגול, כך שתוכלו לבצע אותו בכל פעם שתרצו (או כמובן לשלב אותו ביומיום שלכם באופן קבוע).

ניסיון עשיר בארגון ריטריט מיינדפולנס ותשומת לב מלאה לכל פרט

אחד העקרונות העיקריים של מיינדפולנס הוא תשומת לב מלאה לכל פרט ופרט. זהו גם אחד העקרונות הבסיסיים של Minded בארגון כל ריטריט: בחירת הלוקיישן, שיבוץ המנחים לסדנאות, גיבוש התפריט שיוגש למשתתפים גם כשזהו ריטריט של יום אחד וגם כשתגיעו אל ריטריט סופש, הפינוקים הקטנים ועוד.

כך למשל אנחנו גם פותחים קבוצות וואטסאפ ייעודיות לפני ריטריטים, על-מנת שתוכלו להתחבר לנסיעות משותפות והגעה נוחה לכל מקום וגם על מנת שיהיה איזשהו בסיס ראשוני של היכרות בין המשתתפים עוד לפני המפגש עצמו.

ריטריט מיינדפולנס בישראל

ריטריט מיינדפולנס עם מנחים מנוסים וקשובים

אחד הדגשים החשובים ביותר מבחינתנו הוא המנחות והמנחים שמעבירים את התכנים השונים בכל הריטריטים שלנו. תרגול מיינדפולנס מחייב התכוונות מדויקת מאוד כדי להתחבר לכאן ולעכשיו. לכן, המנחות והמנחים שלנו קשובים מאוד לכל משתתף ומשתתפת, ואמונים על מתן ההכוונה הנכונה ביותר לכל אחד ואחת. הניסיון הרב שלהם בא לידי ביטוי גם במתן מענה פרקטי לכל קושי ולכל רמה של משתתף.

עוד חשוב להדגיש שכל ריטריט של Minded – ריטריט פילאטיס, מיינדפולנס, יוגה, בריאת מציאות וכו' – מתאים לכל הרמות. לא משנה אם אתם בתחילת הדרך מבחינת השליטה בשיטה כזו או אחרת, או כבר מתקדמים, ההבדל בין לפני האירוע לאחרי האירוע יהיה משמעותי.

ריטריט מיינדפולנס – בלוקיישנים הכי יפים

מעבר לאיכות האירוע עצמו, יש חשיבות גם למסביב. כך למשל סדנת ריטריט במדבר מקלה על ההתנתקות מהמולת היומיום ומגבירה את האפקטיביות של תרגול המיינדפולנס. בנוסף, השאיפה שלנו היא לחפש עבורכם לוקיישנים מיוחדים ויפים כדי להוסיף עוד רובד חשוב לריטריט, כולל אפשרויות שונות של ריטריטים בחול. עם ניסיון של למעלה מ-5 שנים בתחום ומחויבות למצוינות, אנחנו יודעים לא רק לחפש אלא גם למצוא מקומות יפהפיים, גם בארץ וגם מעבר לים.

אם תבחרו באופציה של ריטריט זוגי, תזכו גם ברגעים של רומנטיקה אמיתית בזכות החיבור המדויק למי שאתם, ולבן/בת הזוג.

ריטריט מיינדפולנס של מיינדד – החוויה האולטימטיבית לתודעה, לנפש ולגוף

ריטריט נשים במדבר, ריטריט יומי לאמהות וקטנטנים, ריטריט בחוץ לארץ ויש כאמור עוד שלל אפשרויות – בכל אירוע שלנו אתם זוכים לחוויה מעצימה מכל הבחינות. התודעה מתחדדת ומתבהרת, הנפש זוכה למרגוע חיוני, הגוף מתחזק, במקרים רבים נוצרים קשרים חברתיים חדשים עם אנשים שיש לכם איתם הרבה מן המשותף. בנוסף, מדובר באירוע מפנק, ולכולנו מגיע פינוק אמיתי מעת לעת.

השאירו פרטים ונשמח לעזור:

תשובות לשאלות נפוצות בנושא ריטריטים של מיינדפולנס:

בכל ריטריט שלנו התפריט צמחוני, ובחלק מהמקרים גם טבעוני. בכל מקרה, כל מי שמגיע/ה לאירועים של Minded ימצא מנות שמבוססות על חומרי גלם מובחרים והכי חשוב, טעימות מאוד.

כן. המיינדפולנס ניתן לתרגול בכל גיל, ואצלנו תקבלו כלים שיאפשרו לכם, אם תרצו, לעזור לילדים שלכם ליהנות גם הם מכל היתרונות של השיטה.